HABERLER

Goldman/Schwartz: Hisselerde alım avantajı var

Goldman Sachs'ın Eş Başkanı Scwartz, piyasalarda gerçekleşen çöküşün ardından hisselerde alım avantajı olduğu görüşünde

Goldman Sachs'ın Eş Başkanı Harvey Schwartz, hisselerin bu ayki çöküşün ardından yeniden yükselişe geçeceği konusunda kendinden emin. Schwartz, bir yandan, faizleri normale döndürmeye yönelik çabalara sıcak bakıyor. 

Bloomberg TV'ye Çarşamba günü Hong Kong'da verdiği röportajda "İnsanların buna kısmen bir alım fırsatı olarak baktığı kesin. Bu, piyasanın Salı günü verdiği tepkiyi açıklıyor" şeklinde konuşan Schwartz, "Geçtiğimiz hafta gerçekleşen satışlar, ABD'deki maaş enflasyonundan ve beklentilerin üzerindeki küresel ekonomik büyümeden kaynaklı daha yüksek faiz görünümüne cevaben 'sağlıklı bir düzeltme' idi" ifadesini sözlerine ekledi. 

Schwartz, açıklamalarına, "Buna karşın, bu haftaki düşüş, 'çok daha sistemik bir likidasyon' idi. Piyasa katılımcıları, 'çok kalabalık' hale gelen piyasadaki pozisyonlarını düzeltti" şeklinde devam etti. 

Schwartz, bunun yanı sıra, faizlerin normalleşmesi adına atılan adımların çok hızlı olmadığı sürece "oldukça sağlıklı" olduğunu belirterek parasal teşvikten nizami bir çıkışın Goldman ve sabit getirili işlemde bulunan müşteriler için daha iyi bir ortam yaratacağını dile getirdi. 

İlginizi Çekebilir

Erdoğan: Paranızı TL'ye yatırın 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 16:49:35 Zeybekci: İhracatçıya sabit kurdan ödeme imkanı getirildi 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 16:06:47 S&P, Güney Afrika'nın kredi notunu teyit etti 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 14:08:37 Muharrem İnce: Yeni modelle bedelli askerliğe gerek kalmayacak 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:45:16 Moody's, Avusturya'nın kredi notunu teyit etti, İtalya'yı izlemeye aldı 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:37:23 Şirketler için bağımsız denetim kriterleri belirlendi 26 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:25:08