TVRadyo

ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

Ankara Ticaret Odasının (ATO) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçim sonuçlandı. ATO'nun yeni başkanı Gürsel Baran oldu

03 Aralık 2016 Cumartesi, 14:36 Güncelleme: 03 Aralık 2016 Cumartesi, 14:37

Ankara Ticaret Odasının (ATO) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimler sonuçlandı.  Osman Gökçek'e karşı yarışan Gürsel Baran, ATO'nun yeni başkanı oldu. Baran'ın 100 oy, Osman Gökçek'in ise 86 oy aldığı bildirildi.

ATO'nun yeni başkanı Gürsel Baran ilk açıklamasını yaptı;

'3 aşamalı planımız var. Onu hayata geçireceğiz. Meslek komitelerimizin aktif çalışması en büyük gayretimiz. Oda dışındaki faaliyetlerimizde Ankara'dan uluslararası uçuşların artırılması ile ilgili. Gidebileceğimiz uzanabileceğimiz yerleri takip edeceğiz. En önemli projelerimizden birisi sağlık turizmi. Önümüzdeki günlerde acil eylem planımızı açıklayacağız. 15 Temmuz süreci geçirdik. 15 Temmuz sonrasında kaybolan zaten 3 yıl var. Bizim ülkemizin güvenlik güçleri, Bakanlıkları var. Bu uzun süreç. Bize ulaşan bilgiler dahilinde üzerimize düşen her şeyi yapacağız. TOBB ile ve devletimizle işbirliği içinde olacağız.'

ATO üyesi Osman Gökçek de hemen ardından bir açıklama yaptı;

'Ben meclis üyesi olarak FETÖ ile mücadeleye tam gaz devam edeceğim. Bir seçim daha var, değişeceğini düşüyorum.'

SEÇİMLERE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

ATO'da bugün 09.00'da başlayan seçimler için yoğun güvenlik önlemleri alındı. ATO giriş ve çıkışlarında polis tarafından kontrol noktaları oluşturulurdu. Kişiler X-Ray cihazlarının ardından üst aramasından geçirildi.

ATO'da bulunan kapalı oy verme alanına ise cep telefonu ve ses kayıt cihazı, görüntü kaydedici, fotoğraf makinesi gibi haberleşme sağlamaya olanak veren cihazların sokulması yasaklandı.

Yukarı