TVRadyo
Güntay Şimşek
Güntay Şimşek

Turkcell yeni ödeme sistemini Barcelona’da tanıttı: Paycell Card hedefi 10 milyon kullanıcı

 

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, yeni mobil ödeme sistemi Paycell Card ile kullanıcı sayısının 10 milyona ulaşmasını ve yılda 5-6 milyar liralık iş hacmi beklediklerini söyledi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Barcelona’da Mobil Dünya Kongresi öncesinde Turkcell’in 2016 yılı performansını 2017 hedeflerini değerlendirirken, ‘Paycell Card’ projesini de anlattı. Terzioğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) alınacak onayın ardından, “Paycell Card”ı müşterileriyle buluşturacaklarını söyledi. Turkcell’in iletişim alanındaki gücünü, müşterilerine finansal hizmetleri ulaştırırken de göstermeyi hedeflediklerini belirten Terzioğlu, Türkiye’de bankacılık hizmetlerini neredeyse nüfusun sadece yarısının kullandığını, yeni nesil finansal çözümlerle bu oranı çok daha yukarılara taşıyarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçladıklarını kaydetti. Terzioğlu, yurtiçi, yurtdışı ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilecek Paycell Card’ın kullanıcıların ihtiyaçlarına özel çözümler sunacağını söyledi.

EV HANIMI VE ÖĞRENCİLER HEDEF

Bu proje için, “Bankaların rakibi değil finansal hizmetler sistemini tamamlayıcı ve kurumlara çözüm ortağı olan bir platform oluşturmak için yola çıktık” diyen Terzioğlu, kartın Turkcell İletişim Merkezleri veya anlaşmalı mağazalardan başvuru sürecini beklemeden 5 lira karşılığında anında alınabileceğini bildirdi. Terzioğlu, Turkcell Mobil Ödeme sisteminde halihazırda 1.2 milyar liralık hacim olduğunu ifade ederek, Paycell Card ile kullanıcı sayısının 10 milyona ulaşması halinde yılda 5-6 milyar liralık hacim beklediklerini belirtti. Paycell Card’a genelde bankacılık hizmetlerinden yararlanmayan ev hanımları ve öğrencilerin ilgi göstereceğini dile getiren Terzioğlu, karta TL ya da döviz olarak para yüklenebileceğini söyledi. Terzioğlu, karta yüklenilen paranın ileride eklenecek bir özellikle sadece istenen yerlerde harcanabileceğini kaydetti. Terzioğlu, Paycell’in sinema, müze gibi yerlere girişten, taksiye kadar birçok alanda kullanılabilir olacağını ifade etti.

4.5G İÇİN 3.7 MİLYAR YATIRIM PLANLIYOR

Türkiye’de 1 Nisan 2016’da kullanılmaya başlanan 4.5G’nin 81 ili de kapsadığını belirten Terzioğlu, 2016’da 3.5 milyar lira yatırım yaptıklarını, bu yıl da 3.7 milyar liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini, böylece 2015, 2016 ve 2017 yıllarında lisans bedelleri dahil toplam 15.7 milyar lira yatırım yapılacağını vurguladı.

Ödüle layık görülen beş operatör adına Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ödülü GSMA Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Mittal’ın elinden aldı.

ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ DE KURUYOR KESİLMEYEN ELEKTRİK SATMAK İSTİYOR 

Terzioğlu ayrıca elektrik dağıtım şirketi kurmak için düğmeye bastıklarını da söyledi. Turkcell olarak 2 milyon lira sermayeli elektrik dağıtım şirketinin kurulması için süreci başlattıklarını dile getiren Terzioğlu, şunları kaydetti: “Amacımız müşterilerimize enerji yönetimiyle ilgili teknolojileri hizmet olarak götürmek. Elektrik hizmeti tüketiyorsunuz, ben size geleceğim, kesilmeyen elektrik satacağım. Çünkü kesintisiz güç kaynaklarını, Tüketici finansman şirketimizle sağlayacağız. Tüketici finansman, elektrik ve iletişim hizmetlerimizi yeni bir model içinde sunmak istiyoruz” dedi.

YENİ HİZMETLER

Yapmak istedikleri işin, mevcut elektrik dağıtımıyla hiç alakası olmadığını da kaydeden Terzioğlu şöyle konuştu: “Tamamen müşterinin daha önce hiç tanışmadığı, görmediği yeni hizmetleri pazara getirme amacındayız.” Söz konusu hizmetin verilmeye başlamasıyla elektrik faturasının Turkcell’den geleceğini anlatan Terzioğlu, faturanın içinde enerjiyi daha verimli kullanmayı sağlayan bazı teknolojik hizmetlerin olacağını bildirdi.

 

ÖNE ÇIKAN HABERLER
Yukarı