Advertisement

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, "Ülke olarak güneş enerjisi potansiyelimiz toplam elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamından kat ve kat daha fazlasını tek başına karşılayabilecek kadar büyük." ifadesini kullandı.

Güneş paneli üreticisi CW Enerji'den yapılan açıklamaya göre, fabrikasının çatısına güneş enerjisi santrali kurulan Ömer Ünal Soğuk Hava Deposu sahibi Ömer Ünal, CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan'ı ziyaret etti.

Ünal, ziyarette kendilerini çevre dostu, temiz enerji kaynağı güneş gibi sınırsız ve ücretsiz olan bir kaynak ile tanıştırdıkları için Sarvan'a teşekkür etti. 4 yıldır fabrikasının çatısında bulunan güneş panellerinden, fabrikasının elektriğinin yaklaşık yüzde 40'ını karşılayan Ünal'ın ziyareti CW Enerji'de gerçekleşti.

Ömer Ünal'a ziyaretinden doalyı teşekkür eden Sarvan, 2010 yılında kurulan firmalarının bugüne kadar Türkiye'de 300 MW'nin üzerinde güneş enerjisi santrali projesi devreye aldığını hatırlattı.

Sarvan, "Bugüne kadar tamamlamış olduğumuz bir tane güneş enerjisi santrali projemizde sorun yaşamadık. Hepsi sorunsuz elektrik üretimine devam ediyor. Ülke olarak güneş enerjisi potansiyelimiz toplam elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamından kat ve kat daha fazlasını tek başına karşılayabilecek kadar büyük. Biz de CW Enerji olarak yaptığımız ciddi yatırım hamleleriyle fotovoltaik sektörünü Türkiye'de daha da yaygınlaştırmak, bu potansiyeli ortaya çıkarmaya devam etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

AA