Advertisement

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada yıl başından sonra ekonomide istikrar görüleceğini söyledi.

Türkiye'nin küresel ekonomik krizinin yansımalarını başarıyla yönettiğini belirten Erdoğan "diğer ülkeler enflasyonun yanında durgunluk ve beraberinde gelecek işsizlik tehdidiyle cebelleşirken bizde hem işgücüne katılım, hem istihdam oranları giderek artıyor. Yıl başından sonra ekonomideki rakamları, ekonomideki istikrarı hep birlikte göreceğiz." ifadelerini klullandı.

Sanayi üretiminde, tarımda, turizmde salgın öncesi dönemlerin yaşandığını, kimi alanlarda da geçildiğini kaydeden Erdoğan "Hiçbir alanda yatırımlara ara vermediğimiz gibi vatandaşımızı da enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında yalnız bırakmıyoruz. Asgeri ücretli çalışanlardan memur ve emeklilere kadar tüm kesimlere destek olarak, gençlere sağlanan imkanları artırarak milletimize sahip çıkıyoruz. Bu sıkıntılı süreçte de vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmemekte kararlıyız"diye konuştu.