Advertisement

Click Here!

Nakit akışı bir işletmenin can damarıdır. Özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmeler için nakit akışının yönetimi, bir anlamda şirketin yönetimini ifade etmektedir. Nakit yönetiminde başarılı olamayan şirketler, rekabet için gerekli yatırımları yapamaz, mevcut faaliyetlerini devam etmek için borçlanmak durumunda kalabilir. Günümüzde yeni kurulan pek çok işletme,  tahsilatlarını vaktinde yapamadığı, nakit akış sorunlarını çözemediği için iflas etmektedir.

İş hayatında faturalı alacakların hızla nakde çevrilmesi, işletmeler için nakit yönetiminde büyük manevra alanları yaratmaktadır. Şirkete nakit girişi sağlamak şansa bırakılacak bir durum değildir. Belirli dönemlerde düzenli olarak nakit akışını analiz etmek ve yönetmek için faturalı alacaklar elimizdeki jokerlerdir. Bugün pek çok banka ya da faktöring şirketinden faturalı çekler için teklif almak mümkün. Ancak bunları karşılaştırarak en uygun oranlı teklifi bulmak zaman alan ve efor gerektiren bir işlem.

Hamilinden.com; Türkiye'de yerleşik tüm vergi mükellefi işletmelerin, nakit ihtiyaçlarında, faturalı alacaklarını vadesinden önce en hızlı şekilde ve kendilerine en uygun oranda tahsil edebilmeleri için teklif toplamalarına yardımcı olur.

Hamilinden.com portalı üyeleri, faturalı alacaklarına ilişkin teklifleri tek bir platformdan online olarak sorgulayabilir, gelen teklifleri kıyaslayabilir.

Güvenli bir yapı 

Yazılım sektörünün öncü kuruluşlarıyla çalışarak işletmeler için güvenli bir hizmet alanı yaratmayı amaçlayan Hamilinden.com, işletme yöneticileri ile sisteme kayıtlı tüm finans kuruluşları arasında bir köprü vazifesi görüyor. 

Yaklaşık 2,5 yıl önce temelleri atılan ve adeta tuğla tuğla örülerek 500.000TL ödenmiş sermayeden 5 yıllık projeksiyonda 5.000.000$ değerlemeye sahip bir firma haline dönüşen Hamilinden.com, BDDK onayının ardından güçlü bir fintech olarak hizmet vermeye başladı. 

Hamilinden.com, finansman konusunda her sektörden işletmeye çözüm ortağı olurken, finans kurumlarına ise yeni müşteri edinme, öte yandan da mevcut müşterilerini korumada operasyonel maliyetleri azaltma gibi  olanaklar sağlıyor.

Sistem nasıl işliyor?

- Kullanıcı, Hamilinden.com'da profil bilgilerini tamamen doldurduktan sonra ücretsiz kayıt olur.

- Üyeliğin ardından BDDK lisanslı Banka ve FKB üyesi Faktoring firmalarından istediklerine iletilmek üzere faturalarını ya da faturalı çeklerini sisteme yükler.

- Arka planda moderatör onayından geçen talep girişleri finans kurumlarına iletilir.

- Bu talep veya talepler finans kurumları tarafından görüntülenerek kullanıcıya ilgili talebi için teklif yapılır.

- Kullanıcı sunulan teklifler içerisinden kendisine en uygun olanı seçerek işlemine finans kurumunun yönlendirmeleri doğrultusunda devam eder.

Hamilinden.com ile “Nakdin Yolu Bir”

 

Ayrıntılı bilgi için >>