Advertisement

‘Mobil Sigortacılık’ maratonu başlıyor

‘Mobil Sigortacılık’ maratonu başlıyor

Anadolu Sigorta da bu yıl ikincisini düzenleyeceği Hackathon etkinliğinde teknoloji odaklı sigortacılığı (Insurtech) gündemine alırken, etkinlikte ‘Mobil Sigortacılık’ alanında yenilikçi projeler yarışacak.

07 Eylül 2018 Cuma, 14:03 Güncelleme: 07 Eylül 2018 Cuma, 17:40

dönüşüm tüm sektörlerde tüm hızıyla sürerken, sigortacılık bu dönüşümü ne derinden yaşayan sektörlerden biri konumunda. Anadolu Sigorta da bu yıl ikincisini düzenleyeceği Hackathon etkinliğinde teknoloji odaklı sigortacılığı (Insurtech) gündemine alırken, etkinlikte ‘Mobil Sigortacılık’ alanında yenilikçi projeler yarışacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 17 Kasım’da başlayacak olan Hackathon’da katılımcılar, 24 saat boyunca projeleri üstünde çalışacak. Ertesi gün bitecek etkinlikte katılımcılar 5 kişiye kadar ekipler halinde yarışacak. İlk üçe giren ekibin ödüllendirileceği Hackathon’da, birinciye 20 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye ise 5 bin TL değerinde para ödülü verilecek.

Anadolu Sigorta Hackathon jürisinde ise İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, Türkiye İş Bankası Workup Lead Mentörü Ömer Erkmen, Accenture Dijital Yeni Teknolojilerden Sorumlu Yönetici Ortak Özgür Çetin Elmas, OBSS Kurucu Genel Müdürü Zafer Şen, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Berna Ergüntan gibi isimler yer alıyor.

‘SEKTÖRE KATKI SAĞLAYACAK PROJELERE ZEMİN OLUŞTURACAK’

Anadolu Sigorta Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı; dijital sigortacılık eksenli projeleri desteklemek için düzenledikleri Hackathon’un yanı sıra, AStart projeleri ile İş Bankası Workup inisiyatifi bünyesinde dijital sigortacılık projesi geliştiren firmalara destek sağladıklarını belirtti. Bu doğrultuda Kolektif House ve İTÜ Çekirdek gibi genç girişimcilerle büyük kurumları bir araya getiren ekosistemlerde aktif katılımcı olarak yer aldıklarını ifade etti. Hackathon etkinliğinin sadece Anadolu Sigorta paydaşlarına değil, sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturacağının altını çizen Abacı; “Dijital sigortacılık dünyasına ilgi duyan tüm gençleri, 17-18 Kasım’da Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecek Hackathon etkinliğine davet ediyoruz” diye konuştu.ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 99.677 1,76
USD/TRY 5,3409 0,34
EUR/TRY 6,0708 0,26
EUR/USD 1,1360 -0,08
FAİZ 18,09 0,28
ALTIN/ONS 1.284,69 -0,04
BRENT 61,50 -1,98
© haberturk.com
Yukarı