Advertisement

ANADOLU ISUZU

Anadolu Isuzu, 63,9 milyon liralık Yatırım Teşvik Belgesi aldı. Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Ürün çeşitlendirme ve modernizasyon" kapsamında Şirketimizin T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne 7 Ağustos 2015 tarihinde yaptığı Yatırım Teşvik Belgesi başvurusu 30 Kasım 2015 tarihinde onaylanmıştır. Yatırım Teşvik Belgesi tutarı 63.922.300.-Türk Lirası olup yatırımın bitiş tarihi 7 Ağustos 2019'dur.

SEZON PİRİNÇ

Hürriyet gazetesi internet sitesinde yayınlanan habere göre; Sezon Pirinç iflas erteleme istedi. Mahkeme, hacizlere karşı korumaya almak için şirkete tedbir kararı verdi; kayyum atadı. Önemli bir bölümü bankalara olmak üzere 150 milyon lira borcu bulunan şirketin mali sıkıntıya düşmesine, kurlardaki yükseliş ve talep daralmasının neden olduğu kaydedildi. 

FORD OTOSAN

Ford Otosan'da yönetim kurulunda görev değişikliği gerçekleşti. 23 Mart 2015 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, C Grubu hissedarlar tarafından aday gösterilerek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sn. Peter David Fleet, Ford Motor Company organizasyonundaki görev değişikliği nedeniyle, 09 Aralık 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti. Boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine, C Grubu hissedarlar tarafından aday gösterilen Sn. Roelant Christiaan de Waard toplanacak ilk Genel Kurul Toplantısına kadar görev yapmak üzere atandı. 

THY

Türk Hava Yolları, Star İttifakı üyesi Avianca Brazil ile code share anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Avianca Brazil, Türk Hava Yolları'nın Sao Paulo-İstanbul v.v. seferlerinin yanı sıra İstanbul ötesinde Ortadoğu ve Uzakdoğu seferlerine, Türk Hava Yolları ise Avianca Brazil tarafından icra edilen Brezilya iç hat seferlerine kod koyacak. Türk Hava Yolları mevcut durumda İstanbul-Sao Paulo v.v. hattında haftalık 7 frekans sefer icra etmekte olup, bu anlaşma sayesinde her iki havayolu hem mevcut işbirliklerini güçlendirmiş hem de birbirlerinin uçuş ağına erişim imkanı ile yolculara çok sayıda uçuş alternatifi sunmuş olacak.