Advertisement

DEMİRÖREN HOLDİNG

Total Oil Türkiye'nin Demirören Holding tarafından tamamının devralınması işlemi için Rekabet Kurumu'na başvuruldu

ARMADA BİLGİSAYAR 

Şirket, 2 Kasım 2015 tarihinde açıklamış olduğu, Microsoft ile toplu ticari lisanslama distribütörlüğü görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını ve distribütörlük anlaşması imzalandığını duyurdu. Şirketin bu gelişmeyi açıklamasının ardından şirketin hisseleri yüzde 15'in üzerinde prim yaptı.  

KOÇ HOLDİNG

Koç Holding, Ankara'da müşterek geliştirilen Koç Kuleleri projesinden payına isabet eden ofis ve ticari alanları teslim aldı. Yapılan açıklamada, " Şirketimiz ve Kule Yap Sat İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş. arasında müşterek proje geliştirmek üzere imzalanan Gayrimenkul Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi (Sözleşme) kapsamında; Ankara ili Çankaya İlçesinde bulunan ve mülkiyeti Şirketimize ait olan toplam 17.780 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yüzde 50 si Koç Holding e, yüzde 50'si Kule Yap Sat İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş.ye tahsis edilmek üzere geliştirilen Koç Kuleleri projesinde Şirketimiz payına düşen A Bloktaki 91 ofis ile C Bloktaki 18 ticari alan teslim alınmıştır" ifadeleri kullanıldı. 

TARAF GAZETECİLİK

Taraf Gazetecilik, Yenibosna'daki baskı makinasının satılmasını kararlaştırdı. Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında "Şirketimiz ve bağlı ortaklığımız Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş. (Mürekkep A.Ş.)'nin aktifinde bulunan Yenibosna'daki baskı makinasının (Şirketimizin ait baskı makinasının aktife kayıtlı değeri 875.750,-TL ve Mürekkep A.Ş'ne ait olan baskı makinasının aktife kayıtlı değeri 694.097,24,-TL) toplam 1.570.763,-TL+KDV bedelle peşin olarak Uygun Basın ve Ticaret LTD ŞTİ'ne satılmasına karar verilmiştir" 

NUH ÇİMENTO

Nuh Çimento, bağlı ortaklığı Tan Kömür Dış Ticaret 'in 3.32 milyon TL bedel ile satılmasına karar verdi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Şirketimizin 23 Aralık 2015 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, 33.200.000 TL sermayeli, yüzde 69,88'ine sahip olduğumuz Tan Kömür Dış Ticaret Ltd. Şti. ünvanlı bağlı ortaklığımızın, yüzde 69,88'inin 3.316.359 TL bedel ile satılmasına karar verilmiştir."

SAF GYO

Saf GYO, Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ndeki kiracıları için kur indirimi yaptı.