Advertisement

ÖZBAL BORU

Bilgehan Öztüre, 25.12.2015 - 25.12.2015 tarihleri arasında ÖZBAL ÇELİK BORU SANAYi TiCARET VE TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,01 - 2,09 TL fiyat aralıgından 750 adet alış işlemi ve 750 adet satış işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu. Öztüre, bu işlemle birlikte ÖZBAL ÇELIK BORU SANAYİ TİCARET VE TAAHHÜT A.Ş. sermayesindeki payları/oy haklarının 25.12.2015 tarihi itibariyle yüzde 4,09 sınırına ulaştığını belirtti. 

AKFEN HOLDİNG 

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Fed'in faiz artışını fırsat olarak görüyor. "Fed'in faiz artırımının piyasaları tetikleyeceğini düşünüyorum" diyen Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "Bu gelişen piyasalardaki bütün iş dünyası, karar vericiler hatta halk için fırsattır. Beklentilerimizi, yatırımlarımızı artık öne alacağız. Çünkü ileride faiz daha pahalı olacak. Daha pahalılaşacak beklentinizin olduğu bir meta varsa 'daha önce yapalım', 'harekete geçeyim' telaşınızın da olması gerekir" değerlendirmesini yaptı. 

BAK AMBALAJ

Gıda ve gıda dışı ürünler için esnek ambalajlar alanında üretim yapan Bak Ambalaj, Avrupa'nın ilk beş esnek ambalaj üreticisinden biri olmak için yatırımlara odaklandığını duyurdu. Avrupa'daki varlığını artırmak amacıyla Almanya'da bir irtibat ofisi oluşturduklarını söyleyen Bakioğlu Holding Ambalaj Grubu Başkanı Enver Bakioğlu, bu yıl ise Bak Ambalaj'ın yüzde 100 iştiraki olarak Bak Ambalaj Dış Ticaret şirketinin faaliyete geçtiğini kaydetti.

TÜMOSAN

Tümosan ile Patentes Talgo arasındaki niyet mektubu, 25 Haziran 2016 kadar uzatıldı.