Advertisement

EKİZ KİMYA

Ekiz Kimya, TOB Organize Sanayi Bölgesi, Yağ Asidi İşleme Tesisinin arsa ve binasını sattığını açıkladı. HAberin ardından şirketin hisseleri yüzde 20 yükselişle açıldı ve 22 Aralık'tan bu yana en yüksek seviyesini gördü.

FİNANSBANK

Finansbank, iştiraklerinden Finans Finansal Kiralama'nın ödenmiş sermayesinin yüzde 29.87'sine karşılık gelen ve National Bank of Greece tarafından sahip olunan, toplam 34.35 milyon TL nominal payın, toplam 128.1 milyon liraya NBG'den satın alınmasına karar verdi. Bankadan Çarşamba akşamı KAP'a yapılan açıklamaya göre, satın alma işlemi Borsa İstanbul toptan alış satış işlemi kapsamında gerçekleştirilecek.

TOFAŞ

İç ve dış pazarlardaki büyümenin etkisiyle satışlarını ve kârını 2015'te yıl keskin artıran Tofaş, bu yıl üretim adetlerinde yüzde 30, ihracatta yüzde 40'ın üzerinde artış bekliyor. Çatısı altında Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Jeep, Maserati ve Ferrari markalarını bulunduran Tofaş'ın yayımlanan yatırımcı sunumuna göre yurtiçi toplam satışları 2015'te yüzde 29 artışla 123,000 adeti buldu.

TURKCELL

Turkcell, iştiraki Global Tower'ı halka arz etmeyi planlıyor.

THY

THY, Ukrayna'nın Ivana-Frankivsk şehrine, Kolombiya'nın Bogota şehrine ve Panama'ya tarifeli seferler başlatılmasına karar verdi.

 

ADANA ÇİMENTO

Adana Çimento, "Beyaz Çimento Üretimi için 3 Nolu Döner Fırının Prekalsinasyonu" yatırımına başlanmasına karar verdi.