Advertisement

TEKFEN İNŞAAT

Türkiye üzerinden geçecek 1850 kilometrelik boru hattı üzerinde bulunan 2 adet Kompresör İstasyonu ve 4 adet Ölçüm İstasyonunun Mühendislik, Tedarik ve Yapım İşi için ön yeterlik almış yerli ve yabancı 11 firmanın 26 Haziran 2015 tarihinde davet edilmesi ile başlayan ihale süreci sonucunda Tekfen İnşaat ile sözleşme imzalandı.

TÜRK HAVA YOLLARI

Türk Hava Yolları'nın toplam yolcu sayısı Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,1 artışla 4,7 milyona ulaştı.

KAP'a dün akşam yapılan açıklamaya göre, şirketin yolcu doluluk oranı 2,2 puanlık düşüş ile yüzde 74,2 olarak gerçekleşti.

ALARKO HOLDİNG

Alarko Holding'in bağlı ortaklığı Alsim Alarko Sanayi şirketinin, holdingin diğer bağlı ortaklığı Alamsaş Alarko Ağır Makina Sanayii şirketini devralmak suretiyle birleşmesine karar verildi.

KAP'a yapılan açıklamada, birleşmenin 31 Ocak 2016 tarihli bilançoları üzerinden ve Alamsaş Alarko Ağır Makina Sanayii aynı tarihli bilançosunun tüm aktif ve pasiflerinin bir kül halinde Alsim Alarko Sanayi Tesisleri'ne devrolması suretiyle gerçekleşmesine karar verildiği belirtildi.

VESTEL ELEKTRONİK

Vestel Elektronik'in 2015 yılı 12 aylık konsolide net kârı 59 milyon 620 bin TL oldu. 2014 yılında bu rakam 97 milyon 376 bin TL olarak gerçekleşti.

VAKIF KATILIM 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre; 27 Şubat 2015 tarihinde kuruluş izni verilen Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'ye faaliyet izni verilmesine karar verildi.