Advertisement

TURKCELL

Turkcell Aselsan'ın ana yüklenici olduğu yerli baz istasyonu için sipariş görüşmelerine başladığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, Savunma Sanayii Müsteşarlığı sahipliğinde Aselsan'ın ana yüklenici olduğu ve Netaş ve Argela ile birlikte geliştirdiği yerli baz istasyonları (ULAK) için sipariş görüşmelerine başlandığı belirtildi. Turkcell ve Aselsan yerli 5G teknolojileri için de Temmuz ayında işbirliğine gittiklerini açıklamışlardı.

ARMADA BİLGİSAYAR

Armada Bilgisayar, Virtual Computing Environment ile distribütörlük anlaşması imzaladı

ANEL ELEKTRİK

Anel Elektrik'in Katar'daki iştiraki ANEL MEP ile Katar'da inşası devam eden Katar Red Line South Metro Projesi ana yüklenicisi QDVC-GS Engineering arasında yaklaşık 237.13 milyon dolar tutarındaki ana sözleşme imzalandı. Anel Elektrik açıklamayı KAP'a yaptı.

ETİ BAKIR AŞ

Eti Bakır AŞ'den "Cerattepe" ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Cerattepe Bakır Madeni projesi, kurulacak teleferik hattı sayesinde çevre tahribatına yol açmayacaktır. Teleferik hattı inşası ve galeriler için asgari düzeyde ağaç kesilecektir. Cerattepe'de madencilik yapılmasına engel oluşturabilecek hiçbir mahkeme kararı yoktur. Zenginleştirme işlemi yapılmayacağı için siyanür havuzu ya da atık barajı kurulmayacaktır. Madencilik faaliyetleri Artvin ve çevre köylerin hiçbirinde heyelan tehlikesine yol açmayacaktır.

ERDEMİR

Erdemir, İtalyan çelik üreticisi Ilva S.p.A.'nın özelleştirme sürecine, daha fazla bilgi edinmek amacıyla başvuruda bulundu. Şirket açıklamayı KAP'a yaptı. 

FİBABANKA

Fibabanka'nın 2015 konsolide net kârı yüzde 10 artışla 81.5 milyon lira oldu. Bankanın dün akşam KAP'a bildirdiği finansal sonuçlarına göre, 2015 sonunda kredi ve alacakları ise 2014 sonuna göre yüzde 39 artışla 8.6 milyar lira olarak gerçekleşti.

PETKİM

Petkim, yüzde 12-14 civarında Rafineri Holding A.Ş. payı alınması için yapılan görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini açıkladı. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, "İlgi 19.08.2015 tarihli açıklamamızda belirttiğimiz; grup şirketlerimizden STAR Rafineri A.Ş'de dolaylı olarak yüzde 7-9 aralığında bir paya sahip olacak şekilde, hakim ortağımız SOCAR Turkey Enerji A.Ş.'den yüzde 12-14 civarında Rafineri Holding A.Ş. payı alınması için yapılan görüşmeler olumlu bir şekilde devam etmektedir" denildi. 

UYUM GIDA

Uyum Gıda'nın 2015 yılı 12 aylık konsolide olmayan net kârı 948 bin 713 TL oldu. Geçen yıl bu rakam 3 milyon 516 bin 162 TL olarak gerçekleşmişti. 

DENİZ GYO

Deniz GYO, 2015 yılı 12 aylık konsolide olmayan net kârı 10 milyon 293 bin 377 oldu. Geçen yıl bu rakam 5 milyon 127 bin 562 TL olarak gerçekleşmişti.