Advertisement

FİNANSBANK

Finansbank, banka hisselerinin (Yüzde 99,81) Qatar National Bank'a (QNB) satış suretiyle devredilebilmesini teminen gerekli izinlerin alınması için QNB tarafından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na ve bu işlem dolayısıyla, bankanın ilgili iştirakleri nezdinde meydana gelecek doğrudan/dolaylı pay sahipliği değişiklikleri için de Sermaye Piyasası Kurulu ve Hazine Müsteşarlığı'na başvuru yapıldığını duyurdu

TÜPRAŞ

JPMorgan, Tüpraş için fiyat hedefini revize etti, 'ağırlığını artır' tavsiyesini korudu.

ALBARAKA TÜRK

Albaraka Türk'ün 2015 solo net kârı yüzde 20 artışla 302.9 milyon lira oldu. Bankanın dün akşam KAP'a bildirdiği konsolide olmayan finansal sonuçlarına göre, 2015 yılında kredi ve alacakları da yüzde 20 artışla 18.56 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankanın net ücret ve komisyon gelirleri ise yüzde 6 artışla 136 milyon lira oldu.

CARREFOURSA

Şirketin 2015 yılı 12 aylık konsolide net zararı 31 milyon 687 bin 12 TL olarak gerçekleşti.

GALATASARAY

Galatasaray, Bejing Guoan'a transfer olan Burak Yılmaz için alınacak bonservis bedelini Borsaya bildirdi. Sarı-kırmızılılar, tecrübeli golcü için Çin ekibinden 8 milyon Euro alacaklarını açıkladı.

G.Saray'ın açıklamasında, "Profesyonel futbolcularımızdan Burak Yılmaz'ın transferi konusunda Beijing Guoan FC (Beijing Guoan) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Beijing Guoan kulübü Şirketimize net 8.000.000 Euro bonservis bedeli ödeyecektir." ifadeleri yer aldı.

RENAISSANCE CAPITAL

Renaissance Capital Menkul, Borsa üyeliğinden çıkarıldı. Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, "16/02/2016 tarihli yazısıyla şirketin tasfiyesini teminen kendi talebiyle Borsamız üyeliğinden feragat etmek istediğini bildiren Renaissance Capital Menkul Değerler A.Ş'nin işlem yapma yetkisi Borsamız Genel Müdürlüğünün 19/02/2016 tarihli onayıyla sona erdirilmiş ve anılan kurum Borsa üyeliğinden çıkarılmıştır" ifadeleri kullanıldı.