Advertisement

SEĞMEN TARIM 

Adana Kozan Merkezli, Seğmen Tarım Sanayi Tic. Ltd. Şti iflas erteleme istedi, kayyum atandı.

ULUDAĞ İÇECEK

1989 yılından bu yana Uludağ İçecek'te çeşitli sorumluluklar üstlenen ve 2010 yılında Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden Ömer Kızıl, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmaya başlayacak.

1930 yılında kurulan ve bugün Uludağ ana markası altında 6 kategori, 18 alt marka, 38 farklı ürün ile iç ve dış pazarlarda faaliyet gösteren Uludağ İçecek'te; Nuran Kızıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini Ömer Kızıl'a devrediyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini Ömer Kızıl'a devrediyor.

PEGASUS

Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dışarıdan tedarik etmekte olduğu apron yer hizmetleri ihtiyacını Haziran ayından itibaren tamamen kendi karşılayacağını duyurdu.

Şirket KAP'a yaptığı açıklamada, söz konusunu havalimanındaki apron yer hizmetleri ihtiyacını sahip olduğu B Grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatına istinaden 29 Mart itibarıyla kısmen kendi bünyesinde karşılamaya başladığını belirtti.

Açıklamada, mevcut tedarikçi firma ile sözleşmenin sona ereceği 31 Mayıs 2016 tarihi sonrasında ise söz konusu hizmetin tamamen Pegasus'un kendi bünyesinde karşılanmasının hedeflendiği ifade edildi.

Pegasus, KAP'a yaptığı bir diğer açıklamada da; 2009, 2010, 2011 yılları ve Ocak 2012 dönemleri için finansal kiralamaya taraf yerleşik olmayan uçak kiralama şirketlerine uygulanan KDV oranlarına ilişkin olarak aleyhine düzenlenen 30.87 milyon TL KDV tarhiyatı ve 46.3 milyon TL tutarında vergi ziyaı cezasını kaldırılmasına yönelik iptal davalarının ilk derece incelemesinin sonuçlandığını duyurdu.

Açıklamada, mahkemenin KDV tarhiyatı ve vergi cezasının tamamının kaldırılmasına karar verdiği; ancak Danıştay nezdinde temyiz imkanı bulunduğundan kararların kesinleşmediği belirtildi.

İŞ BANKASI

İş Bankası 2015 kârından hisse başına brüt 0.1712 TL, net 0.1455 TL kâr payının 30 Mart'tan itibaren nakit ödenmesine karar verdi. Bankanın genel kurul kararı KAP'ta yer aldı. 

FORD OTOSAN

Ford Otosan Ekonomi Bakanlığı'na yaptığı müracaat sonunda toplam 849 milyon TL tutarında Öncelikli Yatırım Teşvik Belgesi aldığını duyurdu. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, teşvikin Kocaeli Fabrikaları'nda üretilen Ford Transit, Ford Transit Custom ve Ford Transit Courier modellerine ilişkin önümüzdeki dönemlerde yapılacak yenileme ve fabrika modernizasyon yatırımları nedeniyle alındığı belirtildi.

THY

Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şirket ayrıca, Seyşeller'e tarifeli seferler başlatılmasına karar verdi.

GÖZDE GİRİŞİM

Gözde Girişim, Yenilikçi Yapı Malzemeleri hisselerinin Kümaş Manyezit Sanayi'ne devredilmesine karar verdi.