Advertisement

HSBC

Standard & Poor's, Türkiye merkezli HSBC Bank A.Ş.'nin uzun vadeli ulusal ölçek değerlendirme notunu 'trAA'den 'trAA-'ye indirdi. Kredi derecelendirme kuruluşu bankanın görünümünü negatif olarak revize etti.

TAV

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, "Bir sıkıntı olduğu muhakkak. Ancak kriz tellallığı yapamayız" dedi. "Filipinler'de ihaleye girdik. Bir aya kadar belli olur" diye konuşan Şener, Güneydoğu Asya'ya sıcak baktıklarını ifade etti.

TARAF

Taraf Gazetecilik'in 2015 yılı 12 aylık konsolide net karı 3,6 milyon olarak gerçekleşti. 2014'te bu rakam 1,1 milyon TL olmuştu.

TÜRKİYE PETROLLERİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre; Türkiye Petrolleri A.O, L46-d4 numaralı paftada bir adet petrol arama ruhsatı almak için müracaat etti. Öte yandan Memba Enerji ve Madencilik A.Ş.'nin İstanbul ve Tekirdağ illerinde 14.511 hektarlık F20-a1 paftası için petrol arama ruhsatı verilmesine ilişkin müracaatı reddedildi. 

YEDAŞ

Çalık Holding iştiraklerinden olan ve Samsun, Sinop, Çorum, Ordu, Amasya illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi'nde Genel Müdürlük görevine Rıdvan Aktürk atandı. Görevi 11 Nisan 2016 tarihinde Nurettin Türkoğlu'ndan devralacak olan Aktürk, Çalık Enerji'de Strateji ve Planlama Direktörlüğü görevinde bulunuyordu.