Advertisement

HONDA TÜRKİYE

Honda, Türkiye Fabrikası'nda vardiyanın ikiye çıkarılmasına hazırlanılıyor. Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, Yeni Civic Sedan'ın üretimine başlanmasıyla mevcut kapasite kullanımının artacağını ve 800 olan istidamın kademeli olarak bin 200 çalışana ulaşacağını söyledi.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası uluslararası bankalarla 1.1 milyar dolar karşılığı bir yıl vadeli iki dilimli kredi anlaşması imzaladı.

Thomson Reuters servislerinden IFR'da Cuma günü yer alan habere göre, finansmanda lider düzenleyici bankalar arasında Bank of America Merrill Lynch, Citigroup, Commerzbank, Goldman Sachs, HSBC, JP Morgan, Mizuho Bank, Societe Generale, Standard Chartered Bank, UniCredit Bank ve Wells Fargo Bank yer aldı.

KİLER GYO

Kiler GYO Kiptaş ile birlikte İstanbul Bahçeşehir'de yeni konut projesi "Referans Bahçeşehir"i hayata geçirirken, projede hasılat beklentisi 300 milyon lira seviyesinde bulunuyor.

Proje lansmanı ile ilgili toplantı öncesinde dağıtılan bültene göre, Kiler GYO'nun Kiptaş arazisi üzerinde gerçekleştireceği proje 465 konut ve 34 ticari üniteden oluşacak.

İnşa çalışmalarına başlanan projede teslimatlar Aralık 2018'de yapılacak.

TÜRKİYE FİNANS

Türkiye Finans Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Mete Kanat getirildi. 2014 yılından beri Banka’da Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Direktör olarak hizmet veren Kanat, görevini Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda yerine getirmeye devam edecek.

COCA COLA İÇECEK

Morgan Stanley, Coca Cola İçecek tavsiyesi 'Eşit ağırlık'tan 'Ağırlığını azalt'a indirdi. 

TÜRK TELEKOM

Türk Telekom yatırımlarının finansmanı kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 100 milyon dolar veya eşiti euro tutarında kredi sözleşmesi imzaladı.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada ilk iki yılı geri ödemesiz toplam dokuz yıl vadeli kredinin yıllık faiz oranının Libor/Euribor + yüzde 2 olduğu belirtildi.

PETKİM

Petkim, SOCAR Turkey Enerji A.Ş.'den yüzde 12-14 civarında Rafineri Holding A.Ş. payı alınması için yapılan görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini açıkladı.