Advertisement

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 26 Ekim Çarşamba günü beş maddeli eylem planını açıklayacak.

Merkez Bankası açıklamasına göre, raporun tanıtımı amacıyla aynı tarihte 10.00'da TCMB İdare Merkezi Konferans Salonunda bir basın toplantısı düzenlenecek.

Toplantıda Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı tarafından sunum yapılacak. Ayrıca Türk lirasının değerini önemli ölçüde güçlendirecek fiyat istikrarı, faiz politikası, Döviz rezerv politikası, zorunlu karşılık politikası ve finansal istikrardan oluşan beş maddeli bir eylem planı hakkında da bilgi sunulacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ekim 2011 Pazartesi, 20:53 Misafir merkez bankası piyasa da olabilecekleri önceden süzerek ona göre müdahale ediyor. bunda da gayet başarılı.sanırın 26 ekimde de bankaların yükünü hafifletmek için ya munzam karşılıklarını indirecek yada munzam karşılıklarına faiz verecek. bankalar güçlü olmazsa bankaların başı olan merkez bankası da güçlü olamaz
24 Ekim 2011 Pazartesi, 14:47 Misafir bu açıklamanında faturası halka çıkacak. bankalardan daha faiz ödeyerek para kullanacaklar. aynı zamanda kredi kartı faizleride yükselecek.
24 Ekim 2011 Pazartesi, 14:20 Misafir piyasanın hoşuna gidecek tek eylem planı: merkez bankası üst kadrosunun hükümetin oyuncağı olmayı kendilerine yediremeyerek topluca istifa etmeleri