Advertisement

Muhalif güçler tarafından Perşembe günü doğum yeri Sirte'de yakalanarak öldürülen Libya Lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, babasının intikamını alacağını söyledi.

Suriye'den yayın yapan Kaddafi yanlısı El Rai televizyonu, Seyfülislam Kaddafi'ye ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınladı. Ses kaydında, Libya'da olduğunu ve öldürülmediğini ifade eden Seyfülislam, "Sonuna kadar savaşmaya hazırım. İsyancılara karşı savaşmaya devam edeceğim" dedi.

Mısır'ın yarı resmi El Ahram Gazetesi ise Seyfülislam Kaddafi'nin Sudan ile Çad sınırında bulunan Bav bölgesinde Adalet ve Eşitlik Hareketi lideri Halil İbrahim'e sığındığı yönünde teyit edilmemiş bilgiler bulunduğunu duyurdu.

Libya'da halk ayaklanmasının başlamasının ardından Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Libya Lideri Muammer Kaddafi, İstihbarat Şefi Abdullah El Sunisi ve Seyfülislam Kaddafi hakkında tutuklama kararı çıkartmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ekim 2011 Pazartesi, 18:36 Misafir allah yardımcın olsun sen merak etme onlar yakında amerikan askerlerinin kucağına otururlar.