Advertisement

Belediyeden yapılan açıklamada, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzur içinde geçirebilmeleri amacıyla bir dizi önlem alındığı kaydedildi.

Açıklamada, alınan karar gereği vatandaşların bayram süresince İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş füniküleri ve şehir hatları vapurları ile birlikte, İstanbul Otobüs A.Ş. ve Özel halk Otobüsleri'nin yüzde 50 indirimli hizmet vereceği bildirildi.

Ayrıca, İETT'nin arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artıracağı ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken bütün tedbirleri alacağı ifade edildi.

ULAŞIM A.Ş'nin bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet vereceği vurgulanan açıklamada, dört günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferlerinin öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşeceği ifade edildi.

Tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlı olarak ek seferler düzenleneceği kaydedilen açıklamada, İstanbullular'ın rahat seyahat etmesi için, bayram süresince güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde tutulacağı ve kontrollerinin sıklaştırılacağı belirtildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
03 Kasım 2011 Perşembe, 23:08 Misafir iyimiş