Advertisement

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Menderes'in vefatına ilişkin, ''Türk siyaset dünyası önemli bir kayıpla karşı karşıya, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun'' dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmir dönüşü beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Menderes'in hayatını kaybettiği, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Menderes'in eşi Ümran Menderes ile görüşen ve başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, hastaneden ayrılırken yaptığı açıklamada ise ''Rahmetli Menderes'in Türk siyaset dünyasının önemli bir ismi'' olduğunu söyledi.

Menderes'i en son yine aynı hastanede yoğun bakımdayken ziyaret ettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, ''Çileli bir yaşam sürdürdü. Saygıdeğer eşine gerçekten hepimiz minnet borçluyuz, bir dakika olsun bile eşini yalnız bırakmadı, o çileli yaşamı beraber yaşadılar. Rahmetli Menderes'in bir diğer özelliği geniş bir entelektüel birikime sahip olmasıydı. O açıdan Türk siyaset dünyası önemli bir kayıpla karşı karşıya, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun'' dedi.