Advertisement

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Fransa Senatosu'nun 1915 olaylarına ilişkin aldığı karara ilişkin bir yazılı açıklama yayımlayarak, Fransa'ya "şükranlarını sundu".

Nalbandyan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün sadece Ermenistan-Fransa ilişkileri açısından değil, dünyada insan haklarının korunması açısından da tarihe altın harflerle yazılacaktır. Bu kararlarından dolayı Fransa Cumhurbaşkanı, Senatosu, Ulusal Meclisi ve hükümetine şükranlarımı sunmak istiyorum".

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ocak 2012 Salı, 14:21 Misafir ben fransada yasiyorum ve oylamayi fazla kafama takmiyacagim artik!! cunku biliyorumki hersey oy için,sag sol partiler birbirleriyle yaristi bu tasariyi gecirmek icin ama gun gelecek fransiz vatandasi olan 2. ve 3. nesil okumus, bir yerlere gelmis olacak ozaman ermenilerin yasayacagi o gunleri dusundukce icime ferahlik geliyor, "gun gelir devran degisir" mustafa lyon /fransa
24 Ocak 2012 Salı, 14:20 Misafir ben fransada yasiyorum ve oylamayi fazla kafama takmiyacagim artik!! cunku biliyorumki hersey oy için,sag sol partiler birbirleriyle yaristi bu tasariyi gecirmek icin ama gun gelecek fransiz vatandasi olan 2. ve 3. nesil okumus, bir yerlere gelmis olacak ozaman ermenilerin yasayacagi o gunleri dusundukce icime ferahlik geliyor, "gun gelir devran degisir"
24 Ocak 2012 Salı, 13:44 Misafir suyunuz ısındı bekleyin