Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

ABD'nin Los Angeles kentinde öğrencilerinin uygunsuz fotoğraflarını çektiği belirlenen bir ilkokul öğretmeni tutuklandı.

Mark Berndt adlı 61 yaşındaki öğretmenin, 2008-2010 yılları arasında, yaşları 6 ile 10 arasında değişen 23 erkek ve kız öğrencisinin 400 kadar uygunsuz fotoğrafını çektiği belirlendi.

Bahçede oynayan öğrencilerine oyun oynayacaklarını söyleyerek sınıfa getiren ve gözlerini ve ağızlarını bağladıktan sonra uygunsuz fotoğraflarını çeken Brendt hakkında oyun oynadıklarını sanan kurbanlarının şikayette bulunmadığını belirten polis yetkilileri, olayın Berndt'in fotoğraflarının bir film banyo makinesinde bulunmasının ardından anlaşıldığını kaydetti.

Polis yetkilileri, film banyo makinesindeki fotoğrafların bir yıl önce okul yetkililerince bulunmasının ardından okuldaki işine son verilen ve polis tarafından takibe alınan Berndt'in önceki gün Torrance kentindeki evinde ağır suç işlemek suçundan tutuklandığı bildirdi.

Gözlerini ve ağızlarını bağladığı öğrencilerinin yüzünde hamam böcekleri gezdirerek görüntüleyen ve cinsel içerikli pozlarını çeken Brendt için 2,3 milyon dolar kefalet bedeli belirlendiğini belirten polis yetkilileri, öğretmenin suçlu bulunması halinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceğini kaydetti.

Polis yetkilileri, fotoğrafları çekilen çocukların ailelerine, cinsel yolla bulaşan hastalık bulunup bulunmadığını belirlemek amacıyla çocuklarını tıbbi kontrolden geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Daha önce sabıka kaydı bulunmayan Berndt'in çalıştığı Los Angeles'taki Miramonte İlkokulu yetkililerini, fotoğraflar bulunduğunda kendilerine haber vermedikleri gerekçesiyle eleştiren bazı velilerin anaokul öncesi yaş grubundaki çocuklarını okuldan aldıkları kaydedildi.