Advertisement

Atina Hükümeti ve Avrupa Komisyonu-Avrupa Merkez Bankası-Uluslararası Para Fonu IMF'den oluşan uluslararası kreditörler arasındaki Yunanistan'ın ikinci kurtarma paketini garantilemesi için gereken şartlar konusunda orta nokta hâlâ bulunamadı. Koalisyondaki diğer 3 siyasi partinin desteğini arkasına almış olan Yunanistan Başbakanı Lucas Papademos, görüşmeleri bir kez daha erteledi.

Dün gece toplanması beklenen Papademos, görüşmeleri bugün yapacak. Papademos dün gece 130milyar euro değerindeki ikinci kurtarma paketinin şartlarına ilişkin Troyka Heyeti olarak bilinen uluslararası kreditörler ile görüştü.

Ekonomisini iflas etmektek için finansman bulma konusunda sıkıntı çeken Yunanistan'ın görüşmelerde bir kez daha ertelemesi, yalnızca kurtarma paketinin alınmasını geciktirmekle kalmıyor; aynı zamanda Euro Bölgesi'ndeki krizin yayılma riskini de artırıyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel önceki gün bir kez daha Yunanistan'ın 20 Mart'taki 14.5 milyar euroluk tahvil itfasını hatırlatarak, "zamanın daraldığı" uyarısında bulundu.

Bir Yunan yetkili, Atina Hükümeti ve uluslararası kreditörlerin bütçe ve yapısal önlemler konusundaki taslağı ortaya çıkarmaya çok yaklaştığını söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Şubat 2012 Çarşamba, 16:06 Misafir saçmalik bunlarin yaptiği bi̇z bi̇r hafta bi̇lemedi̇n 1 ay görüşeceği̇z deyin tam tari̇hi̇ veri̇n bunlar tutarsiz hi̇ç bi̇r şey çikmaz bu görüşmelerden avrupayi dahada güvensi̇z gösteren haller