Advertisement

Yunanistan'ın ikinci kurtarma paketini alacağına dair iyimserliğin artması ve yatırımcıların, dünyanın en büyük ekonomisinin dördüncü ayında da görünümünün ilerleme kaydettiğini göstermesini beklemesiyle ABD endeks vadelileri ufak bir artış kaydetti.

Applied Materials Inc., ikinci çeyrek için daha yüksek kâr tahmininde bulunmasının ardından Almanya'daki seanslarda değerlendi. Baidu Inc., mobil hizmetlerinin talebinde artış öngörmesiyşe New York'taki erken seanslarda kazanç sağladı.

Mart vadeli S&P 500 kontratları yüzde 0.1'in altında yülseldi ve 1,355.5 puan oldu. S&P 500 Endeksi bu hafta ekonomik verilerin beklenilenden iyi gelmesi sonucunda yüzde 1.2 yukarıda seyrediyor. Dow Jones Endeks Vadelileri yüzde 0.1 kazançla 12,883 puana çıktı.

Olumsuz bir sürpriz beklentisinin oldukça düşük olduğunu belirten Citigroup Inc.'in baş Asya stratejisti John Woods, Yunanistan ve Avrupalı liderler arasında anlaşma imzalanmasını beklediğini, bunun gerçekleşmesinin felakete neden olacağını söyledi.

Conference Board'un 3-6 aylık görünümün sinyalini veren öncü ekonomik göstergeler endeksinin Ocak ayında yüzde 0.5 yükselmiş olması bekleniyor. Bugün ABD'de enflasyon rakamları da bekleniyor. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin beklentisi, TÜFE'nin yüzde 0.3 artış kaydettiği yönünde.