Advertisement

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa'daki borç kriziyle ilgili olarak ülkeler arasında yaşanan tartışmaların abartılmaması gerektiğini söyledi.

Başbakan Merkel, haftalık olarak başbakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan video mesajında, Avrupa politikasının biraz iç politikaya benzediğini, doğru yol için partilerin de sıkça tartıştığını belirterek, "Bunun için şuna inanıyorum. Avrupa'nın iyiliğini istediğimiz için tartışıyoruz" diye konuştu.

Sağlam bir bütçe politikasının önemine de vurgu yapan Merkel, "Hepimiz, her zaman imkanlarımızın üzerinde yaşamamayı öğrenmeliyiz. Bence bu, gençliğe yapabileceğimiz en iyi hizmettir. Çünkü bugüne kadar yıllarca, sahip olduğumuzdan daha fazlasını harcadık ve bu nedenle bugün bu borç krizini yaşıyoruz" görüşünü belirtti.

Avrupa'nın daha iyi ve daha güçlü bir şekilde büyümeyi de öğrenmesi gerektiğini, dünyanın diğer bölgelerinde çok daha büyük ekonomik büyümelerin yaşandığını ifade eden Merkel, bugüne kadar çok şey elde ettiklerini, ancak Avrupa'nın henüz tümüyle bütünleşmediğini, gençlerin Avrupa'nın birliğine daha fazla önem vermesini dilediğini kaydetti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
20 Şubat 2012 Pazartesi, 12:39 Misafir yani ab nin geleceğinden endişe duyduğuna dair söylemler olduğu anlaşılıyor.ve ab artık bitti. godby ab