Advertisement

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 24 Şubat'ta sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan Çavdar'ın nakil sürecine ilişkin bilgilere yer verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19.20'de kaybedilmiştir. Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200'e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız.

Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken, kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığı'na müteşekkiriz. Hastamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.''

Açıklamada ayrıca yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül'ün sorunsuz olarak izlenmeye devam ettiği bildirildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Şubat 2012 Salı, 08:18 Misafir reklam uğruna harcandı
28 Şubat 2012 Salı, 07:48 Misafir adamı sırf ilklere imza için harcadılar.hangi bünye dayanır iki kol iki bacak yazık oldu.
28 Şubat 2012 Salı, 07:14 Misafir biraz gaza getirildi gibi oldu..ben olsaydım kalbinin bu kadar çok organı biranda kaldırıp kaldıramayacağını değerlendirir daha ya sadece kol ya sadece bacak peyder pey yapardım..ama organ bulmakta mesele işte...allah tan rahmet dileriz