Advertisement

Türkiye'nin tek motosiklet ve bisiklet fuarı ''Eurasia Moto Bike Expo''da 33 bin euroya kadar motosiklet bulmak mümkün.

İstanbul Fuar Merkezinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen fuarda, son model motosiklet ve bisikletlerin yanı sıra kasklar, sürücü giysileri, gözlükler, montlar, eldivenler, botlar, çizmeler, lastikler, modifiye ve performans kitleri, özel yağlar ve katkı maddeleri dahil pek çok aksesuar ve ekipman görücüye çıktı.

Motosiklet Endüstrisi Derneği, Motosiklet Sanayicileri Derneği ve Bisiklet Endüstrisi Derneğinin yanı sıra çok sayıda motosiklet ve bisiklet kulübünün de desteklediği fuarın en pahalı motosikleti, 33 bin 723 eurodan görücüye çıktı.


-100 bin swarovski taşla kaplı motosiklet

Şarkıcı Dilek Budak'ın dördüncü albümünün klibinde kullanmak üzere tasarladığı motosiklet, fuarın en dikkati çeken ürünlerinden biri oldu.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği motosiklet hakkında bilgi veren Budak, motosikletin üzerindeki çalışmanın henüz tamamlanmadığını, ancak bu halde bile 100 bin swarovski taşın kullanıldığını tahmin ettiklerini söyledi.

Firmanın, fuarın ilk gününde 100'ün üzerinde sipariş aldığını kaydeden Budak, ''Motor 250 CC. Otomatik. Geri vitesi var. Araba gibi sınırsız dolaştırma iznine sahipsiniz. Aynı modelin taşsız fiyatı 10 bin 480 TL. Taşlı olana bir fiyat vermiyoruz. Onlar biraz daha farklı olacak. Çünkü herkes farklı taş istedi. Belki de dekor amaçlı kullanacaklardır. Herhalde trafiğe çıkılacak pozisyonda değil makineler, çünkü çok dikkat çektiği için kaza riski olacaktır'' şeklinde konuştu.

Fuarın en pahalı bisikleti de 7 bin 500 euroya satılan bisiklet oldu.

Ürün Geliştirme Departmanından Kağan Onurer, bisikletin İtalya ve Fransa bisiklet turlarında kullanılan yol bisikleti olduğunu söyledi.

Bisikletin elektronik fren ve vites sistemine sahip olduğunu kaydeden Onurer, ''Frenlerin kendi oval. Jantlar ve gövdenin tamamı karbon. Üst düzey bir yol bisikleti. 7 kilogram civarında. Henüz talibi çıkmadı ama soranlar oldu'' dedi.