Advertisement

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu  Moody’s Investors Service, 13 Türk bankasının kredi notunu olası indirim için izlemeye aldı.

Moody's'ten yapılan açıklamada, finans kuruluşlarının kredi değerlendirmelerinin ülke kredi notunun üzerinde olmasından dolayı bu adımın atıldığı belirtildi.

Moody's'in gözlem altına aldığı finans kuruluşları, Akbank TAŞ, Türkiye Garanti Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Denizbank AŞ, Türk Ekonomi Bankası AŞ, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ, TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Anadolubank AŞ, HSBC Bank AŞ ve Export Credit Bank of Turkey'den oluşuyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
16 Mart 2012 Cuma, 15:41 Misafir fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olalim - daha yeni subatta 114 avrupa bankasinin notlarini dusurmek icin izlemeye aldiklarini belirttiler, biraz okuyalim lutfen.
16 Mart 2012 Cuma, 13:42 Misafir bankalar ardı ardına kar açıklayıp duruyor.acaba bu açıklamalar gerçek mi.ben pek inandırıcı bulmuyorum.dikkatli olmakta fayda var
16 Mart 2012 Cuma, 08:38 Misafir batmak üzere olan br çok avrupa ve abd bankasının notu düşürülemezken,sapasağlam ayakta duran ve kar rekorları kıran bankalarımızın notunun düşürülmeye çalışılması bu kredi değerlendirme şirketlerinin uluslararası siyasete alet olduklarının ispatıdır,benim gözümde onların yaptığı değerlendirmelerin zerre önemi yoktur,ama malesef uluslararası yatırımcılar buna önem veriyor.