Advertisement

Hindistan'daki mücevheratçıların grevi ülke sathına yaymalarından dolayı fiziki talebin baltalanacağı endişesi ile altın düşüşünü Londra'da sürdürüyor.

Dördüncü çeyreğin en büyük ikinci altın ithalatçısı Hindistan'daki mücevheratçılar,  markasız altın süs eşyalarından alınan vergiyi protesto için başlattıkları grevi ülke çapında genişlettiler. Bombay Altın Birliği'nin verisine göre mart ayı ithalatı grevler yüzünden yüzde 81 geriledi.

Barclays Capital analisti Suki Cooper'a göre Hindistan'daki grev devam ettiği sürece altın fiyatları kırılganlığını yakın vadede koruyacak. 

Külçe altının onsu yüzde 0.1 düşüşle Londra'da yerel saatle 11.26'da 1,666.23 dolardan alıcı buldu. Fiyatlar ilk çeyrekte yüzde 6.7 değer kazandı. New York Comex'teki haziran teslimli altın vadelileri yüzde 0.2 düşüşle 1,667.80 dolar oldu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Nisan 2012 Pazartesi, 17:33 Misafir "altın düşüşe devam demiş"miş...hangi düşüş ??
02 Nisan 2012 Pazartesi, 15:40 Misafir bu düşmüş halimi,altın 1650 doların altına pek kayacağa benzemiyor,burada önemli bir destek noktası oluşturdu gibi geiyor bana,buradan çok önemli bir gelişme olmadıkça gerileyecek gibi durmuyor,ama anlık gelişmelerle kısa süreli çıkış ve yükselişler yaşanmıyor değil.