Advertisement

Çin ekonomisinin hız kesmesi ve Avrupa'nın resesyona sürüklenmesiyle, ABD yeniden küresel büyümenin motoru olma fırsatını bulabilir.

İlerleyen istihdam piyasası, artan hisse senedi fiyatları ve daha esnek kredi, ABD'de, Bloomberg Comfort Endeksi'ni 4 yılın zirvesine taşıyan Tüketici Güvenini destekliyor. ABD Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz hafta kişisel harcamaların Şubat'ta yüzde 0.8 artışla son 7 ayın en büyük sıçramasına işaret ettiğini açıkladı.

Ekonomide iyi bir noktaya girildiğine dikkat çeken New York'taki Deirision Economics Inc.'in başkanı Allen Sinai, bunun, daha hızlı istihdam büyümesinin daha yüksek hanehalkı gelirine ve tüketici harcamalarının yer aldığı kendi kendini devam ettiren bir döngü olduğunu söyledi.

Aralarında Milan'daki Gianni Versace SpA'nın yer aldığı uluslaarası şirketler de bu durumdan yararlanıyor. Gianni Versace SpA'nın CEO'su Gian Giacomo Ferraris, şirketin bu yıl ABD'deki kazançlarının çift haneleri göreceğini, bunun Avrupa'da hala tek haneli ve düşük seviyelerde olduğunu söyledi ve "Amerika muhteşem" dedi.

ABD ekonomisindeki genişleme, tam da Çin'deki yavaşlama zamanına rastladı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
04 Nisan 2012 Çarşamba, 00:03 Misafir abd dışında dünyanın geri kalanı can çekişiyor. abd büyür gibi yapmak zorunda yoksa parası sıhhi kağıt ürünü olur. dünyadaki ekonomik daralma ile emisyon hacmi daralmakta, atıl likidite vendoru abd ye gitmekte abd de petrol fiyatlarını şişirerek bu sıhhi kağıt ürününü petrolden dolayı açık veren ülkelere borç olarak göndermektedir. abd $'ı türev piyasalar, çok yüksek kaldıraçlarla olduğundan çok çok değerlidir. dünyadaki bütün sıkıntılar bundan kaynaklanmaktadır. selahattin erden
03 Nisan 2012 Salı, 12:27 Misafir bu tamamen kandırmaca yalandır.abd ni̇n her ay i̇ş kaybeden ve i̇ş aramaktan umudunu kesmi̇ş belki̇ 50 mi̇lyon i̇nsani var.bunlarin yalan olduğu yakinda anlaşilacak.