Advertisement

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, çalışma güzergahlarında uygun ortamın oluşturulması ile araç ve yaya trafiğinin kontrol altına alınması amacıyla bazı yollar ulaşıma kapanacak.

Buna göre, trafiğe kapalı olacak yollar şöyle:

''06.00-20.00 saatleri arasında 14 Nisan Cumartesi günü Eminönü'nde Büyük Postane Caddesi, Postane Yanı Sokak, Fındık Remzi Sokak ve Şeyhulislam Hayri Efendi Caddesi, 18 Nisan Çarşamba günü Bankacılar Sokak, 19 Nisan Perşembe günü Bankacılar Sokak, 25 Nisan Çarşamba günü Balat'da Kiremit Caddesi, Çırak Sokak, Kazancı Selim Sokak, Cerrah Kerim Sokak, Usturumcu Sokak, Nakkaş Haydar Sokak, Fetih Sokak, Alay Sokak, 26 Nisan Perşembe günü Eminönü'nde Bankacılar Sokak.

28 Nisan Cumartesi günü 06.00-20.00 saatleri arasında Eminönü'nde Meydan Sokak ve Bankacılar Sokak, aynı gün 05.00-10.00 saatleri arasında Asmaaltı Caddesi, Kalçin Sokak, Kızılhan Sokak, Ragıp Gümüşpala Caddesi (meydan yanında kalan kısım ek şerit olarak).

06.00-20.00 saatleri arasında 30 Nisan Pazartesi günü Eminönü'nde Meydan Sokak, Bankacılar Sokak, 2 Mayıs Çarşamba günü Meydan Sokak, Bankacılar Sokak, 3 Mayıs Perşembe günü Meydan Sokak, Bankacılar Sokak, 4 Mayıs Cuma günü Balat'ta Kiremit Caddesi, Çırak Sokak, Kazancı Selim Sokak, Cerrah Kerim Sokak, Usturumca Sokak, Nakkaş Haydar Sokak, Fetih Sokak, Alay Sokak, 5 Mayıs Cumartesi günü Eminönü'nde Büyük Postane Caddesi, Postane Yanı Sokak, Fındıkçı Remzi Sokak ve Şeyhulislam Hayri Efendi Caddesi.''

Açıklamada, filmin çekim ekibine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetki ve sorumluluğundaki alanlara araç park etmek, uygun olan yerlere çadır ve dekor kurulabilmesi için gerekli izinlerin verildiği belirtilerek, ayrıca çekimlerin Eminönü ve Beyazıt meydanlarında bölgedeki yaya trafiğini olumsuz etkilememesi için de her iki bölge çevresinde 4 motorize zabıta ekibin görevlendirildiği kaydedildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Nisan 2012 Perşembe, 14:43 Misafir bu son derece itici ve artık "baymış" olan filmde bir de ülkemizi kapalıçarşı ara sokakları ve oryantal kareleri ile silik ve ucuz bir ortadoğu ülkesi olarak gösterecekler. bir de üstüne üstlük konusunda kimbilir ne aşağılayıcı şeyler var bizim dar vizyonlu yöneticilerimiz ve belediyemiz de "oh oh ne güzel türkiyenin reklamı oluyor" diye sevinsin... hem çile çek hem dayak ye hem aşağılan adama ucuz ve kolay sinama platformu hazırla, ne utanç verici ya... işte büyük devlet büyük düşünen adamlarla oluyor böle herşeye atlayanlar ile değil.