Advertisement

ABD'de bugün açıklanacak olan Mart ayına ait konut başlangıçları ve sanayi üretimi verilerine ilişkin iyimser beklentiler ABD endeks vadelilerini destekledi ve Standard&Poor's 500 Endeksi'nin 2 günlük düşüşünden geri sıçrayacağının sinyalini verdi.

Dünyanın en büyük ikinci sağlık malzemeleri şirketi Johnson&Johnson, ilk çeyrek bilançosunun öncesinde Almanya'daki seanslarda yüzde 1 değer kazandı. iPad ve iPhone'ların üreticisi Apple Inc., 5 günlük düşüşünü sürdürdü ve bugün de yüzde 0.5 geriledi.

Haziran vadeli S&P 500 kontratları yüzde 0.5 kazançla 1,371 puana çıkarken, Dow Jones Endeks Vadelileri de yüzde 0.4 artışla 12,901 puana yükseldi. S&P 500 Endeksi 1998'den bu yana en iyi yıl başlangıcını yapmasının ardından Nisan'da yüzde 2.8 düştü.

Cleveland Fed Başkanı Sandra Pianalto, Mart ayına ait tarımdışı istihdam verisinin, ABD'nin büyümesindeki düzensiz seyrin altını çizdiğini belirtti ve "son istihdam verileri, ekonomik aktivitenin düzensiz trendini yansıtıyor" dedi. Pianalto ayrıca istihdamdaki bu aylık dalgalanmaların, gerçek trendi anlamayı zorlaştırdığını savundu.