Advertisement

Trump Towers Mall alışveriş merkezinin açılışı için İstanbul'a gelen Trump International Yönetim Kurulu Başkanı Donald Trump, Bloomberg HT editörü Kübra Eken'in sorularını yanıtladı.

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme ve işletme şirketlerinden Trump International'ın hayata geçirdiği rezidans, ofis ve alışveriş merkezlerinden oluşan Trump Towers alışveriş merkezi, resmi olarak ziyaretçilere açıldı. Düzenlediği basın toplantısının ardından alışveriş merkezindeki mağazaları gezen Donald Trump Bloomberg HT'nin sorularını yanıtladı.

“EN İYİ BİLDİĞİMİZ İŞİ YAPMAKTA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

Türkiye'deki yatırımlarının devam edeceğini ve buna benzer başka büyük yatırımların da sırada olduğunu belirten Trump, “Medya ve enerji sektörlerini seviyorum ancak en iyi bildiğimiz işi yapmakta devam etmek istiyoruz, gayrimenkul sektöründe yatırımlarımız sürecek.”dedi.

“TÜRKİYE'DE SATIN ALMAK İÇİN ÇOK İYİ BİR ZAMAN”

Türkiye'ye yatırım yapmak için çok iyi bir zaman olduğunu düşünen Trump, Türkiye gayrimenkul sektöründe bir balon olup olmadığına ilişkin soruya, “Türkiye'de satın almak için çok iyi bir zaman. Ben bir balon olduğuna inanmıyorum, özellikle de İstanbul'da.” yanıtını verdi.

Türkiye'nin Avrupa'daki krizden muaf olduğunun altını çizen Donald Trump, Türkiye hükümetinin krizde çok iyi bir iş çıkardığını ve Euro Bölgesi'ndeki krizde tıkanıp kalmadıklarını söyledi.

“ABD SEÇİMLERİNİN SONUCUNU PETROL FİYATLARI BELİRLEYECEK”

ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin başkan adayı Mitt Romney'e yakınlığıyla bilinen Donald Trump, ABD seçim sonuçlarına ilişkin de değerlendirme yaptı. Mitt Romney'nin anketlerde önde olduğunu ve seçimin başa baş gideceğini ifade eden Trump, Romney'nin çok iyi bir şansa sahip olduğunu söyledi.

Trump ayrıca, ekonomi ve petrol fiyatlarının ABD seçim sonuçlarını belirleyeceğini söyledi ve "Galonu 5 dolar petrol fiyatıyla Obama seçim kazanamaz.” ifadesini kullandı.