Advertisement

Çin'in en büyük mücevher üreticisine göre dünyanın en büyük ikinci altın tüketicisi Çin'in altın talep büyümesi yavaşlayan ekonomik büyümenin satışları etkilemesi nedeniyle bu yıl durağan seyredecek. 

Lao Feng Xiang Co Başkan Yardımcısı Xin Zhihong konuyla ilgili "Altın fiyatlarındaki eylül ayından beri süregelen düşüş ve dalgalanma ve ekonomik büymedeki yavaşlama Çinli tüketicinin alışkanlıklarında bir takım değişikliklere yol açtı. Xin yine de 1848'de kurulan mücevherat zincirinin satışlarının bu yıl en az yüzde 20 artış kaydetmesini bekliyor.

Dünya Altın Konseyi'nin projeksiyonuna göre dünyanın ikinci büyük ekonomisindeki durağan talep büyümesi kıymetli metalin rekor seviyeden gerilediği yüzde 17'lik kaybını genişletmesine neden olabilir. Konsey'in açıklamasına göre Çin'in altın talebi 2011 yılında bir yıl öncesine göre yüzde 20 genişlerken 2008'den beri de yüzde 96 arttı.

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Mayıs 2012 Cuma, 15:42 Misafir bu nasıl yatay anlamadım..yuzde 20..bir rakamı her yıl 10% arttırırsan 24 yılda 10 katına cikar.