Advertisement

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un insani işlerden sorumlu yardımcısı Valerie Amos, Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılar için 150 milyon dolar civarında para harcadığını söyledi.

Amos, BM'de bir soru üzerine yaptığı açıklamada, Türk hükümetinin, Türkiye-Suriye sınırını geçip Türkiye'ye gelen Suriyeli sığınmacılar için kamplar kurduğunu ve yaklaşık 150 milyon dolar harcadığını belirtti.

Amos, Türkiye'ye kaçan Suriyelilerin mülteci konumunda olup olmadığının sorulması üzerine ise, ''Türkiye sınırları içerisinde kamplarda yaşayan Suriyeliler mülteci değil, sığınmacı konumunda, çünkü Türk hükümeti onlara evsahipliği yapıyor. Türkiye'ye sığınan Suriyeliler mülteci konumunda değil'' dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
16 Mayıs 2012 Çarşamba, 09:12 Misafir acaba bu para tamamen türkiye'den mi çıkıyor yoksa bm destek olacak mı? mülteci ile sığınmacı arasındaki farkı belirtmelerinin sebebi ne acaba..!
16 Mayıs 2012 Çarşamba, 08:44 Misafir o yüzelli milyon dolarla nasıl bir yatırım yapılırdı? kaç kişi istihdam edilirdi? haram olsun verdiğimiz oylar!
16 Mayıs 2012 Çarşamba, 08:31 Misafir ayranımız yok içmeğe...