Advertisement

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle trafik bazı noktalarda durma noktasına geldi, alt geçitlerde biriken sularda çok sayıda araç mahsur kaldı.

Anadolu yakasında Tuzla, Sultanbeyli, Kadıköy, Pendik ve Maltepe'de, Avrupa yakasında ise Beyoğlu, Bakırköy, Beşiktaş ve Şişli başta olmak üzere birçok ilçede etkisini gösteren şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle ana arterlerde trafik durma noktasına gelirken, alt geçitlerde biriken sularda çok sayıda araç mahsur kaldı.

Özellikle 16.30-19.00 saatleri arasında etkili olan yağışta, iş çıkışı evlerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İtfaiye ekipleri, yağış dolayısıyla kentin her iki yakasından gelen su baskını ihbarlarına yetişmek için büyük çaba harcadı. İtfaiyeye, Anadolu ve Avrupa yakalarından şu ana kadar toplam 513 su baskını ihbarı yapıldı.

Öte yandan, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, metrekareye Göztepe'de 31, Pendik'te 27, Eminönü'nde 19, Bakırköy'de 18, Kartal'da 16, Çatalca'da 6 kilogram yağış düştü.

Şiddetli yağışın Marmara bölgesinde etkili olduğu ve metrekareye Gebze'de 55, Kocaeli'de 29, Yalova'da 18, Gölcük'te 17, Tekirdağ'da 9 ve Sakarya'da 6 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.

Yağışın, İstanbul'da sabah saatlerine kadar aralıklarla yer yer kuvvetli devam etmesinin beklendiği kaydedildi.