Advertisement

Rogers Holdings'in yönetim kurulu başkanı ve CEO'su olan ünlü yatırımcı Jim Rogers, ABD dolarının şu anda çok fazla talep edilse de, aslında borçlu bir ülkeye ait, "aşırı kusurlu" bir para birimi olduğunu savundu.

Yunanistan ya da İspanya'nın Euro Bölgesi'nden çıkacağına ilişkin endişeler, dünya genelinde Döviz ve hisse senedi piyasalarınıı sarstı ve yatırımcıları, sığınılacak para birimi olarak gördükleri dolara yönlendirdi.

Ancak Rogers, doların güvenli bir varlık olmadığını, şu an elinde bulundurmasının da tek nedeninin "revaçta" olmasından kaynaklandığını belirtti.

Rogers, "ABD dolarına yatırım yapıyorum, evet. İnsanlar doları güvenli görüyor; ancak değil. Fakat herkes buna inanıyor, ben de bu sebeple dolar bulunduruyorum" dedi.

Avrupa ve diğer döviz piyasalarında daha fazla çalkantıların olacağını söyleyen ünlü yatırımcı, bu sebeple insanların kaçacak yer aradığını ve dolara gittiklerini belirtti. Kendisinin insanların bu davranışından ötürü dolar yatırımı yaptığını, ancak doların önümüzdeki birkaç yıl için "çok ama çok kusurlu" olduğunu ifade ederek, uyardı.

Yunanistan'ın eurodan çıkışı konusuna da değinen Rogers, Yunanistan'ın iflas ederek yeniden başlamasının Avrupa ve Yunanistan için en iyi seçenek olduğunu söyleyerek, şaşırttı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Mayıs 2012 Perşembe, 12:15 Misafir abd nin attığı her mermide ekonomisinin çakılması gerekir...tomahawk'ların tanesi usd 1.000.000.bu silahlardan abd dünyanın her yerinde binlerce kullandı...ve bu para buharlaştı...bu nedenle abd nin devasa ekonomik sorunları şu anda kamufle ediliyor...