Advertisement

Avrupa'daki çalkantılar ve ABD arasındaki ilişkiye dair konuşan Dallas Fed Başkanı Richard Fisher, Euro krizinin ABD'deki faizleri, Fed'in varlık genişletme programıyla koyduğu seviyelerden daha aşağı çektiğini belirtti.

Euro Bölgesi'ndeki krizin ABD'yi daha iyi gösterdiğini, bu sebeple de ABD'nin "yarar gören taraf" olduğunu söyleyen Fisher, bu durumun faizleri de düşürdüğünü belirtti.

Fed, Eylül'de 400 milyar dolarlık kısa vadeli tahvili, uzun vadeli varlıkla değiştirerek, borçlanma maliyetlerini daha aşağı çekti. 10 yıllık ABD Hazine kağıtlarının getirisi dün Avrupa'daki endişelerin etkisiyle rekor düşük seviyeye geriledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Mayıs 2012 Perşembe, 16:08 Misafir bütün dünyayı krize soktular şimdi de akıl veriyorlar. abd karşılıksız para basmaya devam ettikçe,tüm dünyadaki değerli metaller abd dolarına endeklis oldulkça,dolar rezerv para olduğu sürece dünya batmaya mahkum. birisi 1 cente mlettiği parayla 100 dolarlık mal alacak. diğer taraftaki üretecek çalışacak 1 centlik dolar 100 dolar karşılığı mal verecek. beş para etmeyen kağıt parçaları dünyayı sardı. dünyanın çöküşü hızlayaklaşıyor. haziran olamdı eylül oda olmadı 2013 te dünya ekonomisinin ruhuna fatiha saygılar..