Advertisement

ABD'de bugün açıklanacak olan istihdam ve ekonomik büyüme raporlarının öncesinde ABD endeks vadelileri yükselerek, Eylül'den bu yana en sert aylık düşüşünü kaydeden Standard&Poor's 500 Endeksi'nin kayıplarını azaltabileceğinin sinyalini verdi.

Zumiez Inc., Mayıs'ta satışların beklentileri aştığını açıklamasının ardından yüzde 2.5 değer kazandı. Dijital video kaydedicisi TiVo Inc, ilk çeyrekte zarar açıklamasının ardından yüzde 1.8 düştü.

Haziran vadeli S&P 500 kontratları yüzde 0.5 kazançla 1,315.7 puana çıktı. S&P 500 Endeksi, beklentinin altında gelen ekonomik veriler ve Yunanistan'ın eurodan çıkışın eşiğine gelmesiyle bu ay yüzde 6.1 düştü. Dow Jones Endeks Vadelileri de yüzde 0.5 artışla 12,444 puana yükseldi.

Piyasanın risk konusunda oldukça ihtiyatlı davrandığını belirten Schroeder Equities GmbH'nin portföy danışmanlarından Daniel Weston, bugünkü istihdam rakamlarının ABD ekonomisi hakkında daha net bir tablo çizebileceğini söyledi.

S&P 500 Endeksi dün bekleyen konut satışlarının Nisan'da beklenmedik şekilde düşüş kaydetmesi ve Euro Bölgesi'ndeki borç krizinin kötülediğine yönelik endişelerin artmasıyla yüzde 1.4 düştü.

ABD'de özel sektör istihdamının geçtiğimiz ay 150 bin kişi artış kaydettiği tahmin ediliyor.