Advertisement


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik bir sorun olmadığını, fakat şu andaki durumun teknik olmaktan çıktığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adana Tufanbeyli linyit kömür sahasında kurulacak 600 MW kapasiteli termik santral yapımı rödovans sözleşmesi imza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Suriye ile yaşanan gelişmeler sonrasında, Türkiye'nin bu ülkeye yaptığı enerji ihracatına yönelik bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağını sorması üzerine Bakan Yıldız, şu anda Suriye ile yaşanan durumun sıra dışı bir noktaya geldiğini belirterek, ''Enerji konusundaki gelişmeleri bugünkü Bakanlar Kurulu'nda arz edeceğiz ve Sayın Başbakanın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz'' dedi.

Bakan Yıldız, Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik bir sorun olmadığını, fakat şu andaki durumun teknik olmaktan çıktığını ifade etti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Haziran 2012 Pazartesi, 17:23 Misafir bunnlarmı elektırıgı kesıcek guldurmeyın benı ataturk ıyıkı bu gunlerı gormedı kemıklerı sızlardı
25 Haziran 2012 Pazartesi, 11:01 Misafir bekara kari bosmak kolay bosuna dememisler ! ülkede herkez masaalah uzman kesildi ! daha dogrusu belli zümre. hükümet ne yapsa saldiriyorlar. madem kalbin bu ülke icin atiyor önce kendi isini eksiksiz yaparsin ondan sonra gidersin senin siyasal düsüncelerine uygun bir partiye orada o parti icin calisir ve oy toplarsin. su an bu hükümet ve basbakani halk tarafindan secilmisse herkez saygi duyacak elestirisi varsa yapilani elestirecek.
25 Haziran 2012 Pazartesi, 10:48 Misafir başbakan da diyecekki bizim derdidimiz suriye yönetimiyledir; halkı ile değil.. ezberledik bunları... mademki destek yok, başından beri karışmayacaktık..bunların bir tezgah olduğunu bilmeyen kalmadı sanırım.. umarım bizim hükümet ne yaptığını biliyordur..