Advertisement

Dünyanın en büyük ekonomisinde büyümedeki yavaş seyir ve artan işsizlik karşısında ABD Merkez Bankası yetkililerinin sabrı tükeniyor.

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, ekonomiyi desteklemek için yeniden harekete geçmeye daha yakın olduğunu yazdı.

Gazetenin haberine göre Fed içindeki yeniden parasal genişlemeye gidilip gidilmemesine yönelik tartışmalar direksiyonu, bunun ne zaman ve nasıl yapılacağına kırmaya başladı.

Fed'in değerlendirdiği teşvik hamleleri arasında "parasal genişleme" olarak bilinen bankaların elinde tuttuğu tahvillerin alınması  ya da faiz oranları görünümünün genişletilmesi yer alıyor. Bahsi geçen diğer seçenekler arasında ise Fed'in, bankalara doğrudan merkez bankasından borçlanma imkanı tanıyan iskonto penceresindeki faizleri aşağı çekilmesi bulunuyor.

Fed yetkililerinin müdahale etme konusunda beklemede kalma kararı aldığı Haziran'daki FOMC toplantısından bu yana ABD ekonomisi daha fazla bozulma sinyalleri verdi.

Dünyanın en büyük ekonomisinin büyümesinin durabileceğine ilişkin endişeler artıyor.

 

İlgili makale için tıklayınız...

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Temmuz 2012 Çarşamba, 15:06 Misafir q3 e gecen yılda bu zamanlar kesin gözüyle bakıldı.altın 109 tl ye cıktı.daha kötü durumlarda bile q3 yapılmadı..ama altını olanlar bu beklenti yükselmesinde satsınlar..31 temmuza kadar dedikodu devam eder..95-96 tl yi bulunca satın.2 agustosta (q3 olmazsa) altın 90 tl ye iner.
25 Temmuz 2012 Çarşamba, 10:44 Misafir faizi 0'a indirip q3 yapacak başka çaresi yok...
25 Temmuz 2012 Çarşamba, 10:25 Misafir son çeyrekte qe3 belki şimdikiler biraz daha manupile haberler...