Advertisement

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları, Kartal–Kadıköy metro hattının hizmete açılmasının ardından Kabataş–Kadıköy seferlerini yeniden düzenledi.


Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kartal–Kadıköy arasını 32 dakikaya indiren metro hattıyla Kadıköy'e ulaşan İstanbullular'ın, Şehir Hatları'nın vapur ve motor seferleriyle Eminönü, Karaköy, Beşiktaş ve Kabataş gibi aktarma merkezlerine ulaşarak daha rahat seyahat planlaması yapılabileceği belirtildi.

Şehir Hatları'nın Eminönü, Karaköy, Beşiktaş vapur seferlerinin yanı sıra Kabataş'tan düzenlenen yoğun motor seferlerinin, İstanbullular'ı Kadıköy'de metro hattıyla buluşturacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''27 Ağustos'ta başlayacak seferler, yoğunluğun yaşandığı 07.00-10.00 ile 17.00–20.40 saatlerinde 20 dakika, 10.00-17.00 saatlerindeki düşük yoğunlukta da 30 dakika aralıklarla gerçekleştirilecek. Pazar hariç, haftanın altı günü karşılıklı 66 seferin yapılacağı Kabataş–Kadıköy hattında düzenlenen seferler metro, füniküler, tramvay ve İETT hatlarında elektronik biletle aktarma yapılacak.''

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ağustos 2012 Cuma, 10:09 Misafir kentin, toplu taşım altyapısı tamamlanmış bölgelerinden dolmuş gibi çağdışı araçları kaldırınız ki, sistem doğru çalışsın. bir de bazı "downtown" bölgelere özel araç ile girilmesini aboneliğe bağlayınız. toplu taşım otoparklarını artırınız. istanbul dan sanayi ve ucuz imalat sektörlerini çıkartınız. kenti, turistik imaj, kongre, eğitim, sanat ve spor merkezi haline getiriniz ve pahallılaştırınız. bu kentten en az 5 milyon araçlı nüfusun dışarı çıkmasına yönelik teşvikler uygulayınız. yeter artık istanbul a bir kent daha felan da yapmayınız.