Advertisement

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşmesinin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında "Ekonomik büyümenin sağlanması en önemli sorun. Bunun için nefes almaya ihtiyacımız var." açıklamasında bulundu.

Samaras ''Yunanistan sorumluluklarını yerine getirecektir'' vurgusu yaparken sorumluluklarını yerine getirmeye başladıklarını, Yunan halkının gururlu bir halk olduğunu ve kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yoğun şekilde çaba harcayacağını belirtti.

Sorunların çözümü konusunda başarılı sonuçlar alacaklarına ve troyka raporunun da buna işaret edeceğine inandığını ifade eden Samaras, en önemli sorunlarının ekonomik büyümeyi yeniden sağlamak olduğunu kaydetti.

Samaras, sorunları çözmeye hemen başlayamayacaklarını, ancak olumlu adımlar attıklarını sözlerine ekledi. Yunan Başbakan yarın ise Paris'te temaslarda bulunacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
24 Ağustos 2012 Cuma, 16:52 Misafir traji komik bir tablo.ne yaptın ki nefes alacak zaman istiyorsun her şey yerli yerinde duruyor.
24 Ağustos 2012 Cuma, 16:50 Misafir samaras avrupaya veda etsen iyi olur. zira 2013 yılı içerisinde avrupa sana bye bye yapacak.