Advertisement

Altının ons fiyatının 16 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.665 doların üzerine çıkması küçük yatırımcıyı alıma yöneltirken, Ramazan ayını sakin geçiren kuyumcular, altın fiyatının daha da artacağını düşünen yatırımcıların alımlarıyla hareketlendi.

Ramazan ayını, düğün ve nişan törenleri yapılmaması ile altın fiyatlarının sabit seyretmesi nedeniyle sakin geçiren kuyumcular, hafta içinde altının ons fiyatının 1.665 dolar, gramının ise 97 liraya yükselmesiyle eski hareketli günlerine döndü.

Altın fiyatındaki yükselişin devam edeceğini düşünen küçük yatırımcılar, işçiliği az olan çeyrek ve Cumhuriyet Altınının eski tarihli basımlarını alırken, fiyatların tekrar düşeceğini öngören küçük bir kesim ise ellerindeki altını yüksek fiyattan satmayı tercih ediyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Ağustos 2012 Pazartesi, 15:18 Misafir tabiki düğünler belirliyor,düğün deyip geçmeyin beyaa
27 Ağustos 2012 Pazartesi, 09:00 Misafir benim anlamadığım bir şey var uluslararası piyasada altın çıkıyor veya iniyor ama siz bunu türkideki diğünlere nişanlara bağlıyorsunuz yani dünya piyasasını türk düğünlerimi belirliyor çok komiksiniz