Advertisement

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nın yeni binasını hizmete açan Kemal Kılıçdaroğlu, ulusal kurtuluş savaşının Afyonkarahisar'dan başladığını belirterek, Afyonkarahisarlıların zafer bayramını kutladı.

Türk halkının hiçbir zaman savaş istemediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ''Savaş zorunlu olmadıkça bir cinayettir'' dediğini anımsattı.

Türkiye'nin, ''Komşularla sıfır sorun'' politikasından, neredeyse savaşın eşiğine geldiğini savunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Malatya Kürecik'e bir savunma kalkanı kurdular, milletvekilleri giremiyor oraya. Dün Hatay'da bir kampa bizim milletvekillerimiz giremedi. O toprak Türkiye Cumhuriyeti'nin toprağı mı yoksa AKP'nin birilerine peşkeş çektiği bir toprak mı? Böyle anlayış olabilir mi? Sıfır terörle aldılar, geldiğimiz noktaya bakın. Şu anda Türkiye'de bir hükümet boşluğu var. Olayları yönetemiyor. Ama kaygı ve endişeye gerek yok. Bu topraklarda yeniden ulusal kurtuluş savaşını başlatacağız, bu ülkeyi özgür ve bağımsız kılacağız. Sayın Başbakan'a soruyorum; o kamplarda neler yapılıyor.''

Kılıçdaroğlu, terör konusunda hükümetin ''Beceriksiz'' olduğunu ileri sürerek, ''Bu hükümet terörü çözemez. Kapasitesi de yok, çapı da yok, bilinci de yok'' ifadesini kullandı.

Hükümetin özgür iradesiyle karar veremediğini iddia eden Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan, egemen güçlerin Ortadoğu'daki taşeronu olmaktan vazgeç. Bu halk Suriye ile savaş istemiyor'' dedi.

İl binasının hayırlı olması temennisinde bulunan Kılıçdaroğlu, binanın, ''Gelip oturma yeri'' olmadığına değinerek, partililerden burada ülke sorunlarına çözüm üretmelerini istedi.

Kılıçdaroğlu, ''Partili arkadaşlarımdan bir isteğim daha var. Parti içinde kavga, dedikodu istemiyorum. Kavga, dedikodu yapacak kişilerin bu kapıdan içeri girmesini de istemiyorum'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, herkesi CHP çatısı altında birleşmeye de davet etti.

Açılışın ardından Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen ''Zafer Balosu ve Dayanışma Gecesi''ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmasında ise partililerden daha çok çalışmalarını ve iç çekişmelerden uzak durmalarını istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ben, bana düşen görevi yerine getiriyorum. Herkese düşen görev var. Sizler de çalışacaksınız. Bizim CHP'de kötü bir hastalık var, bir birinin açığını arama. Yok öyle bir şey. Bazı yanlışlıklarımız eksikliklerimiz olabilir. Hatalardan ders alan yapıyı yeniden oluşturmalıyız. İktidar bize çok yakın, yeter ki iktidar için çalışalım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, gecede partiye yeni katılanlara rozetlerini takarken, emeği geçenlere ise onur belgesi verdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Ağustos 2012 Pazartesi, 11:12 Misafir sevgili kılıçdaroğlu, seni seviyoruz, allah seni çok seviyor,, allah seni korusun ve yolunu aydınlatmaya devam etsin, dini ortaya koymadan kişinin kendisi ile allah arasında tutan anlayışa sahip olduğun için sana teşekkür ederiz.. allahın çocuğu sensin,,sevgiyle kal:)
27 Ağustos 2012 Pazartesi, 10:39 Misafir Ya bırak Allah aşkına RTE maviyse sen YEŞİLSİN! Ayrıca HEPAR'dan çaldın bu lafı...
27 Ağustos 2012 Pazartesi, 09:46 Misafir kurtuluş savaşı yapıldı ve bitti. üsküdarda sabah oldu. atı alan üsküdarı geçti.