Advertisement

Oscar ödüllü ABD'li film yıldızı George Clooney, ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyasına destek vermek için Cenevre kentinde düzenlenen bir bağış etkinliğine katılacak.

ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde Obama'nın yeniden başkan seçilebilmesi için 15 milyon dolar toplayan Clooney, bu kez de Cenevre'ye giderek yurt dışında yaşayan Amerikalıların başlattığı bağış etkinliğinde yer alacak.

Obama için bağış kampanyasını başlatan ''Americans Abroad for Obama'' adlı kuruluşun internet sitesinde, Cenevre kentindeki etkinliğe katılanların 15 bin dolar ödeyerek Clooney ile akşam yemeği yiyebilecekleri belirtildi.

Cenevre'de yaşayan ABD'li avukat Charles C. Adams ile Obama'nın bağış kampanyasının finans başkanı Matthew Barzun'un ortak ev sahipliğini üstlendikleri etkinliğe katılanlar, ayrıca 5 bin dolar karşılığında Clooney ile fotoğraf çektirebilecek ve bin dolar vererek akşam yemeği öncesinde düzenlenen resepsiyona katılabilecekler.

İnternet sitesinde yer alan bilgide, etkinlik çerçevesinde düzenlenecek akşam yemeğine 30, resepsiyona ise 100 kadar kişinin katılacağı bildirildi.

Organizatörler, Clooney'in etkinlik dolayısıyla dünyanın her tarafından Cenevre'ye akın edecek ABD vatandaşlarından Obama'nın seçim kampanyası için 500 bin dolar toplamasının beklendiğini kaydetti.