Advertisement

Kahramanmaraş'ta kamyonetinin önünde, ''Nazar etme ne olur, çalarsan senin de olur'' yazan sürücü, 'Suça teşvik etme'' iddiasıyla gözaltına alındı.

Göksun ilçesinde, ''Nazar etme ne olur, çalarsan seninde olur'' yazısı bulunan plakasız bir kamyonetin dolaştığı ihbarını alan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptığı takip sonucunda aracı tespit ederek durdurdu.

Aracın önündeki yazıyı gören polis, sürücü M.T'yi gözaltına aldı. Plakası tespit edilemeyen ve ruhsatı bulunmayan kamyonetin sürücüsü, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından ''Suça teşvik etme'' iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

M.T, ifadesinin alınmasının ardından savcılıkça serbest bırakıldı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Ağustos 2012 Salı, 17:21 Misafir adam doğru söylemiş ...de yanlış zamanda söylemiş çünkü "doğru söyleyenin dokuz köyden kovulduğu" zamandayız.mülkiyet hırsızlıktır da bunu sıradan kafalar anlayamaz..
28 Ağustos 2012 Salı, 16:07 Misafir yahu adam çalışmakla bir şey edinemezsin demek istemiş, bu ülkedede geçerli bir tez
28 Ağustos 2012 Salı, 14:47 Misafir bu gibi "toplumsal virüslerin" toplumun içinden ayıklanması, medeni ülkelerin önceliklerindendir. türk adaleti ise, ne kadar basit gibi görünen ancak, tarfik, bireysel hak ve özgürlükler, darp, hürriyeti kısıtlama, soygun, hırsızlık vakası işleyen adam varsa bunları serbest bırakıyor. adalet bakanlığına sesleniyorum, cezaevlerini uzak yerlere büyük kampüsler şeklinde yapın ve kanun ve kural tanımaz insanları toplumdan ayıklayın.bu işe öncelikle trafikten başlayabilirsiniz, çünkü orda tonca...