Advertisement

ABD hisseleri, yatırımcıların üç gün sonra Bernanke tarafından yapılacak konuşmayı beklemesiyle dün Standard & Poor's 500'de yaşanan düşüşün ardından çok fazla değişmedi.

Lexmark International Inc., 1,700 işçi çıkararak Filipinler'de bulunan bir fabrikasını kapatacağını açıklamasının ardından yüzde 17'lik bir prim yaptı. H.J. Heinz Co., erken kârının beklentileri aştığını açıklamasıyla yüzde 2.7 değer kazandı.

S&P 500 yüzde 0.1'den daha az yükselerek New York saatiyle 14:17'de 1,410.71 puan oldu. Dow Jones 10.64 puan düşerek 13,114.03 puana geriledi. Bu raporun yazıldığı sırada S&P 500'de işlem gören hisselerin el değiştirme oranı, 30 günlük ortalamanın yüzde 21 altında kaldı.

New York merkezli Charles Schwab Corp.'un şef yatırım stratejisti Liz Ann Sonders, "Bernanke'nin ekonomiyle ilgili ne söyleyeceğini görmek enteresan olacak" dedi. Sonders, parasal genişleme hakkında "kapıyı açık bırakmaktan başka" çok fazla bir şey beklemediğini belirtti.

ABD'de bugün açıklanan veriler 20 şehirde konut fiyatlarının geçtiğimiz yılın Haziran ayına göre yükseldiğini gösterdi. Yine bugün açıklanacak veriler öncesi ekonomistler, Tüketici Güvenini göstergesinin büyük ihtimalle yükseleceğini belirtti.