Advertisement

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar,  uzun bir aradan sonra müdahale alımı yaptıklarını ifade ederek, herkesin buna destek vermesi gerektiğini söyledi.

Bayraktar, fiyatlarda istikrarı sağlamak amacıyla müdahale alımına başladıklarını vurgulayarak, ''Fındık fiyatları biz alım yapmadan önce 3,6 lira civarındaydı. Ancak biz alım yapmaya başlayınca 4 lira civarına kadar yükseldi. Biz alım yaptığımız ve üreticimiz de bize destek verdiği sürece fındık fiyatları yükselecektir'' dedi.

Bu alımların devam etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Bayraktar, üreticilerin de kendilerine destek vermesi gerektiğini, bu şekilde fındık sektörünün daha iyi konuma geleceğini dile getirdi.

''Üreticimiz elindeki fındığı bize getirmeli'' diyen Bayraktar, bu şekilde fındığın daha da değerli olacağını ifade etti.

Bayraktar, fındık piyasasını daha iyi bir konuma getirmek istediklerini belirterek, ''Hem biz hem de üreticimiz kazansın. Çünkü başka türlü fiyatların düşüşü sürer. Bizim alımlara başlamamızla fiyatlara istikrar gelecektir. Biz, piyasayı bıraktığımızdan beri fiyatlarda günü birlik değişimler başladı. Bundan sonra istikrarın gelmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Üreticilerden çok iyi tepkiler aldıklarına dikkati çeken Bayraktar, ''Geçen haftadan beri alımlara başladık. Üreticilerimizden aldığımız tepkiler de gayet güzel. Bu durum devam ederse fındıkta güzel şeyler yaşanacaktır. Zaten üreticilerimiz de piyasada istikrar istiyor. Bu da bizi gerçekten çok umutlandırıyor. İnşallah güzel işler olacak'' ifadesini kullandı.